Z Holandii do Szwajcarii, czyli o mleku Loulouka “od kuchni”

Loulouka blog

Z Holandii do Szwajcarii, czyli o mleku Loulouka “od kuchni”

Wielkie rzeczy nieraz wymagają konkretnych poświęceń – ta myśl przyświeca nam podczas całej naszej Louloukowej przygody i mieliśmy ją z tyłu głowy również wtedy, gdy poszukiwaliśmy najlepszych składników na innowacyjne mleko modyfikowane dla maluchów. Z tego też względu nie wahaliśmy się ani chwili, gdy ich źródło znaleźliśmy aż w dalekich szwajcarskich Alpach. Dlaczego właśnie tam?

W poszukiwaniu najwyższej jakości

Zacznijmy od początku, czyli od momentu, w którym po raz pierwszy pojawił się pomysł na mleko Loulouka. To dzieło trzech pochodzących z Holandii tatusiów: Petera, Christiana i Michaela. Ta trójka stwierdziła, że ich własne pociechy – a w przyszłości również wszystkie inne dzieci korzystające z Loulouki – zasługują na najwyższą jakość bez zbędnych dodatków. Jak się okazało, mleko spełniające ich rygorystyczne założenia znaleźli dopiero w Szwajcarii. Kraj ten bowiem słynie nie tylko z malowniczych pastwisk, niezawodnych zegarków i doskonałych serów, ale także z ponadprzeciętnej dbałości o ekologiczne standardy.

Szwajcarski raj dla zwierząt hodowlanych

Ogromny nacisk kładzie się tam na szeroko pojęty dobrobyt zwierząt hodowlanych. Krowy i kozy żyjące w Szwajcarii są zatem prawdziwymi farciarzami – mogą bowiem nie tylko żyć w iście rajskiej scenerii, ale także otoczone są opieką pełną prawdziwej czułości i troski, Ciekawostką jest, że stada szwajcarskich zwierząt nie liczą więcej niż około 23 osobników – dzięki temu ich właściciele mogą cały czas czuwać nad ich stanem zdrowia i w porę reagować, gdy którekolwiek ze zwierząt wymaga pilnej interwencji. To jednak zdarza się niezwykle rzadko, bowiem tamtejsze warunki bytowe są wprost królewskie – zwierzęta mają do dyspozycji całe hektary alpejskich łąk i mnóstwo swobody, która przekłada się na wysoką jakość dawanego przez nie mleka.

Ekologia najwyższej klasy

Na tym nie kończy się dbałość o ekologiczną wartość składników Loulouka – istotne jest także szwajcarskie podejście do standardów jakości. Normy te w Szwajcarii określane są przez liczne certyfikaty, a my możemy pochwalić się tym, że mleko Loulouka spełnia wszystkie z nich – to kryterium, którego bezwzględnie przestrzegamy. Tak rygorystyczne podejście to gwarancja, że nasze mleko w pełni wspiera zrównoważony rozwój Waszych pociech. Ich dobre samopoczucie i szerokie uśmiechy to dla nas największa motywacja, aby wciąż spełniać naszą misję!

Zobacz również