Mleko BIO bez oleju palmowego – czy to naprawdę takie ważne?

bez oleju palmowego

Mleko dla niemowląt Loulouka jest produktem organicznym, czyli inaczej mówiąc, mlekiem ekologicznym (mlekiem BIO). To receptura przygotowana zgodnie z najnowszą wiedzą naukową w dziedzinie żywienia niemowląt. Loulouka współpracuje tylko z małymi hodowcami prowadzącymi ekologiczne gospodarstwa w szwajcarskich Alpach, którzy zwracają uwagę nie tylko na naturalną dietę bydła, ale także na ich zadowolenie. 

Możemy zagwarantować, że żadna krowa dająca mleko składające się na nasze mieszanki nie jest karmiona paszą z genetycznie modyfikowanymi składnikami. Wręcz przeciwnie – krowy Loulouki są karmione naturalną trawą i sianem, mają mnóstwo miejsca i przestrzeni. Można zatem powiedzieć, że krowy dające mleko do naszej formuły są naprawdę szczęśliwe, więc dają… szczęśliwe mleko!

W tym miejscu chcielibyśmy zdradzić Wam pewien sekret: krówka Loulouka naprawdę istnieje! Nazywamy ją Loulou, ale z uwagi na fakt, że bardzo stroni od popularności, dokładnie chronimy jej lokalizację.

Dlaczego to ważne, czym karmione są krowy?

  • Zgodnie z przepisami prawa jakakolwiek żywność dla niemowląt nie może zawierać barwników, aromatów czy konserwantów  i właśnie to zapewniają nasze mleka! 
  • Dodatkowo dajemy gwarancję, że żaden z pozostałych składników wchodzących w skład naszej żywności również nie jest modyfikowany genetycznie i nie zawiera żadnych barwników i konserwantów. 
  • Wybierając Louloukę, możecie być pewni, że żywność, którą karmione są nasze krowy, to w 80% trawa i siano. Reszta to pasza, która również jest w pełni ekologiczna i nie zawiera GMO ani pestycydów.

Dlaczego nasze mieszanki pozbawione są oleju palmowego? Czy to naprawdę takie ważne, by składnik ten nie znalazł się w składzie mleka? 

Olej palmowy, który jest rafinowany, może powodować problematyczne zaparcia i kolki. My stosujemy olej kokosowy o znacznie lepszych właściwościach, który dodatkowo wspiera odporność… Wybór jest prosty!

Nie zapominajcie też o tym, że naprawdę zależy nam na ochronie środowiska – chcemy, by nasze ukochane dzieci żyły na pięknej i zielonej planecie. Pozyskiwanie na szeroką skalę oleju palmowego i wycinka drzew pod uprawy ma ogromny wpływ na naturę, dlatego od samego początku wiedzieliśmy, że nie będziemy stosować go w produkcji mleka Loulouka. W naszym mleku (w przeciwieństwie do większości innych mieszanek) nigdy go nie było… i nigdy nie będzie. 

Jakiego dokładnie używamy mleka?

W naszych formułach na składzie zobaczycie mleko odtłuszczone, jak zresztą w większości dostępnych na rynku mlek. Różnica jednak jest taka, że my produkujemy mieszanki z mleka pełnego, które samodzielnie odtłuszczamy w procesie produkcji. A wiecie, dlaczego? Ponieważ mleko od krowy nigdy nie ma jednakowego poziomu tłuszczu – jego poziom zależny jest od pory roku oraz tego, czym żywi się krowa. Istniałoby zatem ryzyko, że każda partia mleka miałaby inną zawartość tłuszczy. 

Jakość to dla nas podstawa, dlatego z pozyskanego od szczęśliwych krów mleka wyciągamy to, co najlepsze, po czym dodajemy oleje roślinne (słonecznikowy, rzepakowy i kokosowy) i w ten sposób stabilizujemy poziom tłuszczów. Tak oto tworzymy najlepszą, optymalną i zbliżoną do mleka matki formułę. Chcemy bowiem mieć pewność, że wybierając nasze mleko, sięgacie po to, co najlepsze dla Waszych pociech!

 

Zobacz również