Mleko kozie dla bobasa – odpowiedzi na najczęstsze pytania

6

Drodzy Rodzice, dziś pragniemy przybliżyć Wam zalety koziego mleka i przedstawić powody, dla których zastosowaliśmy je jako jedno z rozwiązań w Loulouka. Postanowiliśmy zebrać najpopularniejsze pytania na jego temat – mamy nadzieję, że rozwieją wszelkie Wasze wątpliwości!  

 

Czy kozie mleko nadaje się dla bobasa?

 

Nie mamy żadnych wątpliwości – oczywiście, że tak! Organiczne mleko kozie Loulouka Goat 1 jest odpowiednie dla niemowląt od urodzenia do ukończenia 6. miesiąca życia. Jest wytwarzane wyłącznie z najlepszych ekologicznych składników oraz organicznego mleka koziego BI, które pochodzi z małych alpejskich ekologicznych gospodarstw.

 

Dla kogo przeznaczone jest Loulouka Goat 1?

 

Loulouka Goat 1 wskazane jest przede wszystkim dla maluszków z nietolerancją białka mleka krowiego, ale również dla dzieci, których rodzice chcą ograniczyć ryzyko jej wystąpienia. Mleko kozie zawiera bowiem znacznie mniej laktozy i rzadziej powoduje rozwój jej nietolerancji.

W przeciwieństwie do swojego krowiego odpowiednika mleko kozie dla niemowląt jest też o wiele bardziej lekkostrawne i przyjazne dla ich delikatnych brzuszków – zawiera więcej średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są łatwiejsze do strawienia i organizm może je lepiej wykorzystać.

 

Czy mleko kozie będzie smakować Twojemu dziecku?

 

Tak! Mleko Loulouka Goat 1 ma doskonały i naturalny smak podobny do mleka matki, a wszystko to bez wykorzystania sztucznych barwników, aromatów, konserwantów ani składników modyfikowanych genetycznie! Jesteśmy pewni, że dzięki temu Twój maluszek na pewno polubi mleko Loulouka!

 

Co takiego kozie mleko Loulouka ma w sobie?

 

Skład Loulouka Goat 1 dostosowano do wymagających potrzeb żywieniowych niemowląt. Zawiera dużo witamin (A, D, K czy B12) i minerałów (wapń, żelazo, cynk), które odgrywają niezwykle istotną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Nasze mleko początkowe, tak samo jak mleko matki, ma wyższy udział nienasyconych kwasów tłuszczowych w porównaniu do kwasów nasyconych. Zawiera również niezbędny kwas DHA (ilość zgodna z przepisami) oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, które pochodzą z morskich mikroalg.

Co więcej, nie znajdziecie w nim oleju palmowego , a znacznie zdrowszy i bardziej wartościowy pod względem odżywczym olej kokosowy. Kozie mleko Loulouka nie zawiera także lecytyny sojowej, dzięki czemu można je podawać maluszkom z alergią na soję. Oprócz tego do naszych mlek nie dodajemy także cukru! Jedynym jego źródłem jest laktoza.

 

Podsumowując, kozie mleko Loulouka to:

 

  • mleko organiczne (czy jak wolicie ekologiczne lub BIO),
  • bez oleju palmowego, 
  • bez maltodekstryny,
  • bez dodatku dosładzaczy (syropów, cukrów),
  • bez lecytyny sojowej,
  • bez oleju rybnego.

 

Znacie inne mleko kozie BIO z takim składem w Polsce? Mamy przeczucie, że takie nie istnieje! Loulouka Goat 1 to istny ideał w składzie, dlatego bez wahania możecie wybrać je jako podstawę żywienia Waszego maleństwa.

Zobacz również