Wszystko ma znaczenie – o składzie mleka Loulouka słów kilka

5

Na co zwracacie uwagę przy wyborze mleka dla swoich pociech? Na myśl jako pierwszy przychodzi oczywiście skład. My również w taki sposób poszukiwaliśmy najlepszego rozwiązania dla trojaczków Petera (założyciela Loulouki) i dla wszystkich innych dzieci w naszym otoczeniu, ale… ciągle czegoś nam brakowało – wciąż coś było nie tak ze wszystkimi dostępnymi na rynku produktami!

 

Czas na konkrety: jakie kontrowersyjne składniki regularnie pojawiają się w mieszankach dla dzieci?

 

  • SYROP GLUKOZOWY – to składnik owiany złą sławą, gdyż według wielu dietetyków jest zupełnie niepotrzebny w mieszankach dla dzieci. Podobno dzieci w ogóle nie potrzebują tego typu cukru, dlatego też nie znajdziecie go w naszych mieszankach. Ba, poza laktozą nie zawarliśmy w nich również żadnych innych dosładzaczy.
  • OLEJ PALMOWY – w naszym mleku nigdy go nie było i nigdy nie będzie. Czy jest szkodliwy? Nie ma dostatecznych badań w tym kierunku – wiadomo natomiast, że może powodować wzdęcia i kolki u dzieci. Przede wszystkim jednak naszej planecie szkodzi wycinanie lasów pod uprawy, a temu mówimy stanowcze nie. Wybraliśmy więc olej kokosowy, który nie tylko jest znacznie zdrowszy, ale dodatkowo ma również właściwości wspierające odporność.
  • LECYTYNA SOJOWA – na jej obecność w składzie mieszanek dla niemowląt zwraca uwagę coraz więcej dietetyków. Wprawdzie Rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie dodatków do żywności dopuszcza jej stosowanie w mieszankach dla dzieci, ale mamy na uwadze fakt, że soja może uczulać, a ponadto przekroczenie zalecanej dawki dziennej może skutkować problemami żołądkowymi. Właśnie dlatego wybraliśmy lecytynę słonecznikową, która służy również za emulgator, czyli pozwala na dokładne rozpuszczenie mleka w wodzie. Jest też wykorzystywana przez organizm niemowlaka jako źródło choliny.

Zrezygnowaliśmy z tych nieco kontrowersyjnych składników, by za wszelką cenę uniknąć wszelkich niepożądanych reakcji u Waszych maluchów. 

 

Jakie innowacyjne rozwiązania zastosowaliśmy, aby dostarczać Wam najwyższą jakość?

 

IDEALNE PROPORCJE BIAŁEK  mleko Loulouka ma niższy stosunek białka w porównaniu do innych produktów w swojej kategorii. Co to znaczy? Otóż cały nasz zespół zrobiło wszystko, żeby odpowiednio dobrać proporcję białek – kazeiny i białka serwatkowego – w poszczególnych etapach.

ZAWARTOŚĆ PREBIOTYKÓW  nasze mleko zawiera też 100% organicznych prebiotyków mleka GOS. Pomagają one w hodowli niezwykle potrzebnych bakterii mikroflory jelitowej dla prawidłowego funkcjonowania procesów jelitowych.

DOSKONALE DOBRANE KWASY TŁUSZCZOWE – z uwagi na idealną proporcję kwasów tłuszczowych LA i ALA, czyli kwasu linolowego i alfa-linolenowego, nasze mleka zapewniają własną syntezę DHA i ARA, czyli kwasów dokozaheksaonowego i arachidonowego. Zgodnie z przepisami prawa nasze mleko zawiera w swoim składzie również DHA, czyli kwasy Omega-3, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka.

MLEKO NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI  dbamy także o podstawę, czyli o mleko, na którego jakość wpływa kilka czynników. Kluczowym dla jego smaku i wartości czynnikiem jest skład diety krowy, od której to mleko się pozyskuje. Krowy Loulouka karmione są więc tym co dla nich najlepsze, a przede wszystkim trawą i sianem. Trawa ma bardzo wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3, dzięki czemu również nasze mleko jest bogatsze w te zdrowe kwasy.

SZCZĘŚLIWE KROWY – na koniec parę słów o Szwajcarii, czyli kraju produkcji naszego mleka. Szwajcaria, w której żyją nasze krowy, jest jednym z krajów o najsurowszych przepisach dotyczących rolnictwa. Jednocześnie jest to kraj z najmniejszą liczbą zwierząt w gospodarstwie domowym (ich średnia liczba to 23), dzięki czemu krowy mają dużo swobody. Mniejsza ilość krów oznacza także, że gospodarz może poświęcić im większą ilość czasu.

Zobacz również