Wszystko ma znaczenie – o składzie mleka Loulouka słów kilka

Jak powstala Loulouka

Pyszne, zdrowe, wyjątkowe – jeśli chodzi o mleko Loulouka, sypanie jak z rękawa takimi określeniami przychodzi nam z ogromną łatwością, gdyż ma to solidne potwierdzenie w rzeczywistości. Mamy jednak świadomość, że potrzebujecie konkretów, dlatego dziś przedstawimy Wam kilka ciekawostek na temat tego, co w mleku modyfikowanym najważniejsze, czyli składu. 

Tak się bowiem składa, że skład mamy wybitny!


Kontrowersyjne składniki? Odpadają w przedbiegach

Zacznijmy od tego, które składniki w mleku Loulouka są… absolutnie wykluczone. Początkowo postanowiliśmy sprytnie przyjrzeć się konkurencji, po czym doszliśmy do wniosku, że w regularnym użytku niestety wciąż są substancje co najmniej kontrowersyjne, a zatem totalnie przez nas nieakceptowalne. Nawet jeśli coś nie jest jednoznacznie złe i szkodliwe, według nas nie może znaleźć się w mieszance podawanej delikatnym dziecięcym brzuszkom… i kropka. 

Stawiamy tylko na rozwiązania, które są w 100% bezpieczne i wartościowe – z tego też względu zrezygnowaliśmy z: 


  • syropu glukozowego, 
  • oleju palmowego,
  • lecytyny sojowej. 


To bowiem składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne czy kłopoty żołądkowe u dzieci, dlatego zdecydowanie wykluczyliśmy je już na początku naszej przygody z mlekiem modyfikowanym. Co dokładnie jest nie tak z wymienionymi składnikami? Zajrzyjcie do filmiku pod tekstem – ekspertki Loulouka podzieliły się swoją obszerną wiedzą.


Mistrzowska kombinacja


Co zatem konkretnie kryje w sobie mleko Loulouka? Samo dobro – organiczne probiotyki, doskonałe proporcje kwasów tłuszczowych i białek, a także najbardziej wartościową podstawę, jaką można sobie wymarzyć. Mowa o mleku pochodzącym od szwajcarskich krów, których warunki bytowe i jadłospis czynią z nich chyba najszczęśliwsze zwierzęta na świecie! Ma to, rzecz jasna, swoje wyraźne odzwierciedlenie w jakości mleka – z Loulouka masz pewność, że podajesz dziecku produkt o najwyższym standardzie. 

Obejrzyjcie nasz filmik – tam szczegółowo omówiliśmy poszczególne komponenty mleka Loulouka (a jako bonus zdradzamy kilka ciekawostek z życia naszych krówek)

Zobacz również